«АҚТӨБЕ ОБЛЫСТЫҚ ӨНЕР МУЗЕЙІ»

мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы

Танымал суретшілердің пленэр аясында салынған әсем де көркем күз мезгілін сұлбалағын картиналар

Экспозицияда сіз әр айлардағы эскиздерде көрсетілген ақтөбелік күзді көресіз. Эскиздер - суретшінің жазбалары, оның жеке әсері мен тәжірибесі. Олардың артықшылығы - эмоционалды сергектік және түстерді қабылдаудың айқындылығы. Эскиздің көмегімен суретші айналада болып жатқан оқиғаларды білдіреді: жеткізбейтін жаз, қыркүйектің жылы күндері немесе ерте қыстың таңы. Көрмеге 10 суретшінің 40 жуық картинасы жарық көрді.Ақтөбе облыстық өнер музейінің әлеуметтік желісінде облысымызға танымал суретшілердің пленэр аясында салынған әсем де көркем күз мезгілін сұлбалағын картиналар жарық көреді. Күз - көптеген жазушылардың, ақындардың және, әрине, суретшілердің сүйікті маусымы. Бұл айлар жылы күнмен, салқын кештермен және табиғатта өздігінен туындайтын алтын түсімен қуантады. Экспозицияда сіз әр айлардағы эскиздерде көрсетілген ақтөбелік күзді көресіз. Эскиздер - суретшінің жазбалары, оның жеке әсері мен тәжірибесі. Олардың артықшылығы - эмоционалды сергектік және түстерді қабылдаудың айқындылығы. Эскиздің көмегімен суретші айналада болып жатқан оқиғаларды білдіреді: жеткізбейтін жаз, қыркүйектің жылы күндері немесе ерте қыстың таңы. Көрмеге 10 суретшінің 40 жуық картинасы жарық көрді.